Odszkodowanie od osób bezprawnie zajmujących lokal

Pytanie:

Czy mam prawo żądać odszkodowania od osób bezprawnie zajmujących lokal, który jest moją własnością?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Osoby, które zajmują lokale bez zgody właściciela ( osoby zajmujące lokal bez tytułu prawnego ) są obowiązane na mocy art. 18 ustawy o ochronie praw lokatorów, do dnia opróżnienia lokalu, co miesiąc uiszczać odszkodowanie. Odszkodowanie to powinno co do zasady odpowiadać wysokości czynszu, jaki właściciel mógłby otrzymać z tytułu najmu lokalu. Jeżeli odszkodowanie nie będzie pokrywać poniesionych strat, właściciel może żądać od osoby zajmującej lokal bez tytułu prawnego odszkodowania uzupełniającego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY