Opłata od pozwu w postępowaniu nakazowym

Pytanie:

Jaka jest opłata od pozwu w postępowaniu nakazowym?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Pozew podlega opłacie sądowej. W tym przypadku jest to opłata stosunkowa w wysokości 5% wartości przedmiotu sporu, a więc kwota: 1922 zł – art. 13 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (dalej: u.k.s.). Jednakże wniesienie pozwu w postępowaniu nakazowym daje Panu również tę dogodność, iż jest Pan obowiązany do zapłaty jednie czwartej części tej opłaty a więc kwoty - art. 19 ust. 2 pkt. 1 u.k.s.. Jeżeli pozwany zdecyduje się na wniesienie zarzutów to będzie musiał pokryć pozostałą część opłaty.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: