Pełnomocnik członka zarządu

Pytanie:

W spółce z o.o. jeden z członków zarządu postanowił na Zgromadzenie Wspólników przyjść wraz ze swoim pełnomocnikiem. Członek ten jest w konflikcie z pozostałymi osobami z Zarządu i przypuszcza ze na zgromadzeniu Wspólników zostaną poruszone sprawy wymagające od niego wyjaśnień. Czy ów członek zarządu może przyjść wraz ze swoim pełnomocnikiem (pełnomocnik nie jest w żaden sposób powiązany ze Spółką) i czy odpowiedzi na padające na niego zarzuty może udzielać tylko pełnomocnik czy także ów członek zarządu.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Do pełnomocnictwa udzielanego przez członka zarządu zastosowanie znajdą przepisy Kodeksu cywilnego o pełnomocnictwie (art. 95 i następne). Tak więc, opierając się między innymi na ogólnych zasadach, wydaje się, iż dopuszczalne jest udzielenie pełnomocnictwa substytucyjnego w niniejszej sytuacji. Przepisy prawa nie stoją na przeszkodzie, aby członek zarządu pojawił się na zgromadzeniu wspólników wraz z pełnomocnikiem.

W takim wypadku nie ma również przeszkód, aby zwracać się bezpośrednio do członka zarządu osobiście. Co więcej członek zarządu będzie mógł na bieżąco korygować (zmieniać, uchylać) oświadczenia złożone przez swojego pełnomocnika.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY