Płatnik VAT a płatnik ryczałtu za wynajem

Pytanie:

Jestem płatnikiem VAT jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, a jednocześnie płacę ryczałt 8,5% za dochody z wynajmu mieszkania. Czy te deklaracje nie są sprzeczne w oczach urzędu skarbowego? Oprócz tego mam dochody z umowy o pracę w Niemczech, które rozliczam w Niemczech.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Bycie podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej nie wyłącza możliwości opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym przychodów z tytułu wynajmu mieszkania.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 9.11.2011

    Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

    Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. (...)

  • 22.12.2013

    PIT 2013. Kalendarz podatnika. Luty.

    Uwaga, jeżeli jesteś płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywają na Tobie obowiązki związane z wypełnieniem i przesłaniem deklaracji podatkowych. W przedmiotowym artykule wskażemy (...)

  • 14.8.2018

    Nowe funkcjonalności na PUE ZUS w związku z e-ZLA

    Od 14 sierpnia 2018 r. zostaje udostępniona nowa wersja portalu PUE, która wprowadzi zmiany optymalizacyjne dla płatników składek w związku z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi (e-ZLA).

  • 5.4.2018

    Stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe

    1 kwietnia 2018 r. weszły w życie zmiany przepisów określających obowiązujące wysokości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe.

  • 21.5.2017

    Jedna wpłata do ZUS

    Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych oraz Kodeksie pracy przewidują, że każdy płatnik będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacał wszystkie opłaty (...)