Podstawa wymiaru zasiłku cohorobwego

Pytanie:

Kiedy można nie ustalać nowej podstawy wymiaru zasiłku chorobowego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 43 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa:

Podstawy wymiaru zasiłku nie ustala się na nowo, jeżeli między okresami pobierania zasiłków zarówno tego samego rodzaju, jak i innego rodzaju nie było przerwy albo przerwa była krótsza niż 3 miesiące kalendarzowe.

 

Mowa tutaj o przerwie w pobieraniu zasiłku, a nie o przerwie w niezdolności do pracy. Trzymiesięczny termin, o którym mowa w art. 43 ustawy zasiłkowej, obejmuje pełne miesiące kalendarzowe i odpowiada, co do zasady, trzem cyklom obrachunkowym wysokości wynagrodzenia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY