Podział majątku wspólnego po rozwodzie

Pytanie:

Po rozwodze z moim byłym już mężem nie dokonaliśmy podziału majątku, minęło już dwa lata. W jaki sposób możemy to zrobić?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W takim wypadku zalecamy bądź dokonanie podziału majątku poprzez umowę pomiędzy byłymi małżonkami bądź poprzez złożenie do odpowiedniego sądu wniosku o podział majątku wspólnego. Zgodnie z przepisami ustawy Kodeks postępowania cywilnego:

Art. 566 KRO. W sprawie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami właściwy jest sąd miejsca położenia majątku, a jeżeli wspólność ustała przez śmierć jednego z małżonków - sąd spadku.

Nawiązując do tego artykułu – sądem właściwym w takiej sytuacji będzie sąd położenia majątku. Czyli np. sąd właściwy dla miejsca położenia wspólnego mieszkania.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Tomasz

2.2.2012 12:38:58

Re: Podział majątku wspólnego po rozwodzie

Prosze o informacje czy w wypadku podobnym do tego zachodzi jeszcze inna okolicznosc a mianowicie wspolne mieszkanie bylo z TBS i z powodu zadluzenia byla zona nie miala tytulu prawengo do lokalu. teraz kiedy ja chce dowiedziec sie co z tym lokalem, jakie jest zadluzenie i czy nalezy mi sie polowa kaucji itp byla zona twierdzi ze nic nie jest moje i ze nic mi sie nie nalezy bo jestem wymeldowany. Prosze o informacje czy cos mozna w tej kwestii zrobic. Tomasz


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: