e-prawnik.pl Porady prawne

Ponoszenie opłat obciążających przedmiot dzierżawy

Pytanie:

Która ze stron umowy dzierżawy jest zobowiązana do ponoszenia opłat obciążających przedmiot dzierżawy?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Ponoszenie opłat obciążających przedmiot dzierżawy

Przepisy kodeksowe nie regulują kwestii, która ze stron umowy dzierżawy jest zobowiązana do ponoszenia opłat obciążających przedmiot dzierżawy. Kwestię tę pozostawiono do uregulowania stronom umowy dzierżawy. Zatem o tym, jakiego rodzaju obowiązki świadczenia obciążające wydzierżawiającego zostaną włożone na dzierżawcę decyduje umowa dzierżawy.

Przepisy Kodeksu cywilnego przewidują, iż strony mogą umówić się w ten sposób, że obowiązek ponoszenia opłat obciążających przedmiot dzierżawy zostanie nałożony na dzierżawcę. Kwestię tę pośrednio poruszają przepisy art. 702 i 708 k.c.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ