Posiadanie broni przez przeprowadzającego badanie

Pytanie:

Sąd dopuścił przeprowadzenie dowodu z badania kształtowania się więzi uczuciowych w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym. Psychiatra przeprowadzający wywiad (mężczyzna) miał przy sobie broń - pistolet w kaburze. Czy miał do tego prawo? Jak można zaskarżyć taką okoliczność?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Do analizowanej sytuacji należy zastosować przepisy ustawy o broni i amunicji. Zgodnie z tą ustawą, prawo noszenia broni posiadają tylko osoby, które uzyskały zezwolenie na posiadanie broni i zezwolenie na noszenie jej. Jeżeli noszenie broni przez osobę badającą mogło w jakikolwiek sposób wpłynąć na badanie, o fakcie takim należy powiadomić sąd. Może on zażądać ustnego wyjaśnienia opinii złożonej na piśmie, może też w razie potrzeby zażądać dodatkowej opinii od tych samych lub innych biegłych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Minister rezygnuje z dalszego rozbrajania Polaków...

  W trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią (...)

 • Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)

 • Powstanie System Rejestracji Broni

  MSWiA przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy zastępującej ustawę z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami (...)

 • Posiadanie broni

  Jeśli chcesz posiadać broń palną i amunicję do tej broni musisz uzyskać zezwolenie komendanta wojewódzkiego Policji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast gdybyś chciał posiadać (...)

 • Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

NA SKÓTY