e-prawnik.pl Porady prawne

Przekroczenie limitu 24 punktów karnych

Pytanie:

Czy funkcjonariusz policji zabierze mi prawo jazdy, gdy przekroczę 24 punkty karne?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Przekroczenie limitu 24 punktów karnych

23.12.2011

Z chwilą przekroczenia przez kierującego limitu 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy. Wynika to wyraźnie z brzmienia art. 135 ust. 1 pkt. 1 lit. g ustawy prawo o ruchu drogowym. Nie zawsze jednak w systemach informacyjnych, jakimi dysponuje policja znajdują się najaktualniejsze informacje odnośnie liczby uzyskanych przez kierujących punktów karnych. Te dane mogą być wprowadzane z pewnym „poślizgiem” do systemu, więc teoretycznie może się zdarzyć, że kierowca, który przekroczył już 24 punkty uniknie przy danej kontroli odebrania prawa jazdy.

 

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ