Przekroczenie limitu 24 punktów karnych

Pytanie:

Czy funkcjonariusz policji zabierze mi prawo jazdy, gdy przekroczę 24 punkty karne?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z chwilą przekroczenia przez kierującego limitu 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy. Wynika to wyraźnie z brzmienia art. 135 ust. 1 pkt. 1 lit. g ustawy prawo o ruchu drogowym. Nie zawsze jednak w systemach informacyjnych, jakimi dysponuje policja znajdują się najaktualniejsze informacje odnośnie liczby uzyskanych przez kierujących punktów karnych. Te dane mogą być wprowadzane z pewnym „poślizgiem” do systemu, więc teoretycznie może się zdarzyć, że kierowca, który przekroczył już 24 punkty uniknie przy danej kontroli odebrania prawa jazdy.

 

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Konto punktów karnych - kiedy się opróżni?

  Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy? Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że za nami kolejny długi weekend. Wielu spędziło go w drodze. Kiedy (...)

 • Liczba punktów karnych po wakacjach...

  Zanim zaplanujesz przyszłoroczny urlop, sprawdź ile kosztował Cię tegoroczny. Nie, nie chodzi o pieniądze, a o konto Twoich punktów karnych. Jeżeli macie coś na sumieniu, możecie to (...)

 • Sprzedaż wysyłkowa a podatek VAT

  Sprzedaż wysyłkowa jest na gruncie VAT szczególnym rodzajem dostawy towarów. Wbrew potocznemu znaczeniu, do sprzedaży wysyłkowej w rozumieniu VAT nie dochodzi w każdym wypadku, gdy towar jest wysyłany (...)

 • Kiedy nie będzie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe?

  Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych wprowadzają zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się (...)

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  Zmiana przepisu Kodeksu karnego, określającego kontratyp obrony koniecznej, ma na celu uchylenie karalności czynu ekscendenta w sytuacji, gdy przekroczenie granic obrony koniecznej nastąpi przy (...)

NA SKÓTY