Przyczynienie się poszkodowanego do szkody

Pytanie:

Czy osoba będącą jedynym sprawcą wypadku, w którym została poszkodowana może domagać się od innego uczestnika tegoż wypadku odszkodowania z zastosowaniem art. 362 Kc?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Niejednokrotnie poszkodowany uczestniczy w wyrządzeniu szkody. Uczestnictwo poszkodowanego może polegać na przyczynieniu się do powstania szkody, jak i zwiększeniu jej zakresu. W sytuacji, gdy szkoda jest wyłącznie następstwem czynu (zachowania, działania) poszkodowanego (np. spowodowanie wypadku drogowego), a więc tylko on jest sprawcą szkody, wówczas art. 362 Kc nie ma zastosowania.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: