Sprzedaż wynalazków chronionych patentem

Pytanie:

Witam. Sprzedajemy wynalazki chronione patentem. W jaki sposób zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością za szkodę, spowodowaną utratą licencji patentowej przez kontrahenta, od którego kupujemy chronione towary?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Sprzedawanie wynalazków kupionych od nieuprawnionego, którego licencja wygasła, stanowi naruszenie prawa z patentu. Dla bezpieczeństwa zalecane jest umieszczenie w umowie jaką mają Państwo z licencjobiorcą klauzuli o ponoszeniu odpowiedzialności za unieważnienie lub przedterminowe wygaśnięcie patentu i naprawieniu szkody rzeczywiście poniesionej przez Państwa. Można też żądać każdorazowo oświadczeń, ale może być to mało praktyczne, lepiej umieścić to w umowie.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 27.6.2017

  „Za Życiem” - wsparcie dla rodzin

  Rozwój sieci mieszkań chronionych, wsparcie dla rodzin w obowiązkach domowych czy ułatwienia w zakładaniu spółdzielni socjalnych – to niektóre ze zmian przyjętych przez (...)

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)