Świadczenie usług drogą elektroniczną

Pytanie:

Czy prowadzenie sklepu internetowego jest świadczeniem usług drogą elektroniczną i czy należy stosować tu przepisy Ustawy z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną? Czy do tego rodzaju działalności stosować należy również Ustawę z dn. 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (postanowienia dotyczące umów zawieranych na odległość)?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Prowadzenie sklepu internetowego jest świadczeniem usług drogą elektroniczną. Więcej informacji można znaleźć w poradach: "Świadczenie usług drogą elektroniczną", "Zakres ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną" oraz w poradzie "Obowiązki usługodawcy świadczącego usługi drogą elektroniczną". W przedstawionym przypadku znajdą również zastosowanie przepisy dotyczące umów zawieranych na odległość. Zwrócić należy również uwagę na art. 12 ustawy Prawo działalności gospodarczej (Dz.U.1999.101.1178), który określa dodatkowe obowiązki przedsiębiorcy świadczącego usługi drogą elektroniczną, oraz na art. 66(1)§ 1 Kodeksu cywilnego, który dotyczy oferty składanej drogą elektroniczną.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: