Termin złożenia bilansu

Pytanie:

W jakim terminie powinna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością złożyć do Sądu Gospodarczego sporządzony bilans za rok obrotowy 2001?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z regulacją ustawy o KRS roczne sprawozdanie finansowe powinno być złożone do rejestru przedsiębiorców, a w dziale 3 rejestru przedsiębiorców wpisuje się wzmiankę o złożeniu sprawozdania. Wniosek o wpis do Rejestru powinien być złożony nie później niż w terminie 7 dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Oznacza to, iż wniosek powyższy należy złożyć w ciągu 7 dni od podjęcia stosownej uchwały przez zgromadzenie wspólników.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kiedy złożyć PIT za 2019 r.?

  Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 - możesz to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Zmianie ulega również termin składania (...)

 • Do 2 marca 2020 r. złóż PIT-28

  2 marca br. mija termin złożenia PIT-28. Zeznanie można złożyć poprzez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo w urzędzie skarbowym. W usłudze Twój e-PIT podatnik (...)

 • CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • Dłuższe terminy do sporządzania dokumentacji cen transferowych?

  Wydłużenie o ok. pół roku terminów na sporządzenie dokumentacji lokalnej i grupowej, a także na złożenie oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji oraz sprawozdania CIT-TP/PIT-TP (...)

NA SKÓTY