Umorzenie zaległości podatkowej wobec gminy

Pytanie:

Czy składając wniosek o umorzenie podatku rolnego Urząd Gminy może żądać mojego rozliczenia rocznego PIT? Czy za umieszczenie kontenera na śmieci na mojej posiadłości mogę żądać od Urzędu Gminy opłaty? Zaznaczam, że jest to kontener dla wszystkich mieszkańców o pojemności ok. 300 litrów i umieszczenie na mojej działce wiąże się z ciągłym zanieczyszczeniem śmieciami okolic kontenera i unoszącym się "zapaszkiem", a ja nie wyraziłam zgody jego na umieszczenie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Podstawą umorzenia podatku przez Gminę jest uzyskanie informacji na temat dochodów podatnika. Informacja taka zawarta jest w PIT. Żądanie gminy wydaje się zatem zasadne.

Umieszczenie kontenera na nieruchomości właściciela stanowi naruszenie prawa własności i jest bezprawnym działaniem. Właściciel może żądać odszkodowania za okres, w którym korzystano z jego nieruchomości. Może również albo żądać zawarcia odpowiedniej umowy celem uregulowania stanu rzeczy i wynagrodzenia za korzystanie albo zaniechania dalszych naruszeń.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

bincia

19.10.2009 12:33:30

Re: Umorzenie zaległości podatkowej wobec gminy

Czy składając wniosek o umorzenie podatku rolnego Urząd Gminy może rządać złożenia oświadczenia majątkowego, Pit już im dostarczyłam a informacje o ilości posiadanej ziemi i nieruchomościach posiadają w swojej bazie.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: