Umowa najmu mieszkania po zajęciu

Pytanie:

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na licytacji komorniczej. W mieszkaniu ktoś mieszka, ale nie jest to właściciel. Wprowadził się prawdopodonie już po zajęciu nieruchomości, ale nie wiem dokładnie kiedy umowa została zawarta. Według art. 930 § 4 kpc umowa najmu jest bezskuteczna wobec nabywcy nieruchomości w egzekucji. Czy bezskuteczne są tylko umowy najmu zawarte po wejściu przepisu w życie czy wszystkie umowy zawarte po zajęciu nieruchomości o ile samo tylko przysądzenie własności nastąpiło w trakcie obowiązywania nowego prawa?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wskazany przepis został wprowadzony ustawą z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 233, poz. 1381) i wszedł w życie 3 maja 2012 roku.

Powyższy przepis ma więc zastosowanie do postępowań egzekucyjnych wszczętych po dniu 3 maja 2012 r. Nie ma tutaj znaczenia kiedy został zawarta sama umowa najmu mieszkania. 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

KoreczekMarkus

4.3.2019 14:7:42

Re: Umowa najmu mieszkania po zajęciu

Jakby ktoś kiedyś potrzebował jakiś wzorów umów, to ja zawsze korzystam z tych: Wzory umowa najmu pokoju => https://rentumi.pl/umowy/umowa-najmu-pokoju/ Wzory umowy najmu mieszkania => https://rentumi.pl/umowy/umowa-najmu-mieszkania/


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: