Upadłość likwidacyjna a zbycie rzezczy obciążonych hipoteką

Pytanie:

Czy w przypadku ogłoszenia upadłości likwidacyjnej dłużnika, sumy uzyskane ze zbycia rzeczy obciążonych hipoteką, wejdą do masy upadłości?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Sumy uzyskane ze zbycia rzeczy obciążonych hipoteką nie wejdą do masy upadłości, lecz będą przeznaczone wyłącznie na zaspokojenie tych wierzycieli, których wierzytelności były zabezpieczone hipoteką (w ramach odrębnego planu podziału). Do masy upadłości wejdzie ewentualnie nadwyżka. Z sum uzyskanych ze zbycia nieruchomości obciążonych hipoteką nie zaspokaja się kosztów umorzonej egzekucji, ale i tak sumę tę pomniejsza się o koszty sprzedaży już w ramach upadłości (art. 345 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze).

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: