Forma powiadomienia o wyborze oferty

Pytanie:

"Złożyliśmy ofertę w przetargu w Urzędzie Gminy. Zamawiający dokonał sprawdzenia ofert i wybrał wykonawcę. Zamieścił informację o wyborze oferty na stronie internetowej urzędu Gminy. Jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy pisemnej informacji o wyborze wykonawcy pocztą czy też faksem. Czy zatem zamieszczenie informacji na stronie internetowej Gminy jest wystarczającą formą informowania wszystkich oferentów o decyzji? Czy gmina ma obowiązek powiadomienia nas pisemnie o swojej decyzji droga faksową lub pocztową?"

Odpowiedź prawnika: Forma powiadomienia o wyborze oferty

Zgodnie z przepisem art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający jest zobowiązany niezwłocznie po wyborze oferty zawiadomić wykonawców którzy złożyli oferty m. in. o wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę), siedzibę i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano oraz uzasadnienie jej wyboru, a także nazwy (firmy), siedziby i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównania złożonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację. Zawiadomienie powinno mieć formę pisemną, zgodnie z treścią art. 9 ust. 1 niniejszej ustawy.

Wyjątkiem od konieczności pisemnego zawiadamiania wykonawców jest licytacja elektroniczna, w toku której o wyborze najkorzystniejszej oferty informuje się wykonawców wyłącznie drogą elektroniczną.

Niezależnie od powyższego zamawiający jest zobowiązany zamieścić informacje o wyborze oferty na swojej stronie internetowej i w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie.

Otrzymanie zawiadomienia ma to znaczenie, iż od tej chwili liczy się termin do wniesienia protestu.


Grzegorz Pawelec

Adwokat

Wpisany na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej.


Przez wiele lat szef redakcji serwisu e-prawnik.pl, aktualnie prowadzi własną Kancelarię Adwokacką w Krakowie, w ramach której świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców.


Specjalizuje się w szeroko pojętej cywilistyce oraz prawie nowych technologii (e-commerce, prawo internetu). Reprezentuje także klientów indywidualnych w sprawach ubezpieczeniowych i karnych.


Autor licznych artykułów o tematyce prawniczej, publikowanych nie tylko na stronach serwisu e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika