Użytkowanie wieczyste, a wykup nieruchomości rolnej na własność

Pytanie:

Jestem użytkownikiem wieczystym gruntów rolnych. Odprowadzam opłatę roczną do Agencji Nieruchomości Rolnych. Z tego co wiem właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa. Czy istnieje możliwość wykupu na własność ww. nieruchomości?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Nie ma żadnych przeszkód, aby dokonał Pan nabycia nieruchomości, której obecnie jest Pan użytkownikiem wieczystym. Zgodnie z art. 32 ustawy o gospodarce nieruchomościami jest Pan jedyną osobą, która może nabyć prawo własności tej nieruchomości. Nikt poza Panem nie może nabyć tej nieruchomości.
Ponieważ nieruchomość ta stanowi własność Skarbu Państwa, może być sprzedana Panu wyłącznie za zgodą właściwego wojewody.
Jeżeli nieruchomość ta zostanie sprzedana na Pana rzecz, zawarcie umowy nie będzie musiało być poprzedzone organizowaniem przetargu. Od obowiązku tego zwalnia art. 37 ust. 2 pkt 5 ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY