Ważność decyzji podatkowej

Pytanie:

Otrzymałem decyzję podatkową z Izby Skarbowej jako druga instancja. Decyzja jest ostateczna. Na decyzji jest zapisany błędny numer NIP, aczkolwiek dane osobowe się zgadzają imię nazwisko i adres doręczenia. Tak jak wspomniałem numer NIP jest nieprawidłowy. Czy taka decyzja jest ważna?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Omyłka w numerze NIP podatnika w decyzji podatkowej, w sytuacji gdy nie ma wątpliwości do kogo decyzja została skierowana i że osoba do której decyzja została skierowana jest stroną postępowania podatkowego, nie stanowi o jej nieważności, czy o innej wadliwości, która by powodowała, że decyzja nie byłaby skuteczna. Jest to najwyżej oczywista omyłka, która czy to na wniosek strony czy to z urzędu może być sprostowana.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

@

5.10.2010 1:13:43

Re: Ważność decyzji podatkowej

A gdyby podatnik się pomylił to skarbówka ma prawne prerogatywy aby go zeżreć.Tak wygląda całe gangsterskie prawo podatkowe. Już nawet Palikot nie chce go poprawiać.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.1.2019

  Stawki karty podatkowej na 2019 rok

  Stawki karty podatkowej obowiązujące w 2019 r., w porównaniu z 2018 r., uległy podwyższeniu o ok. 1,7%.

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 11.2.2015

  Karta podatkowa 2015

  Jak zmieniają się stawki karty podatkowej i ile wyniosą w 2015 roku? Jak wybrać tą metodę opodatkowania zamiast ogólnych zasad opodatkowania na podstawie skali podatkowej?

 • 10.5.2017

  Oświadczenie woli - Co to jest i kiedy oświadczenie woli jest nieważne?

  Zgodnie z Kodeksem cywilnym, nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)