Wiek dziecka a 2 dni na opiekę nad nim

Pytanie:

W bieżącym roku kalendarzowym nie korzystałam z urlopu z tytułu opieki nad dzieckiem. Dziecko skończyło w kwietniu 14 lat. Czy przysługują mi nadal 2 dni urlopu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z Art. 188 Kodeksu Pracy pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Warunkiem koniecznym do uzyskania takiego urlopu jest wychowywanie dziecka w wieku do 14 lat. Uprawnienie to zatem nie będzie przysługiwało pracownikom wychowującym dzieci starsze. W związku z powyższym po dacie ukończenia przez dziecko 14 roku życia pracownikowi urlop nie będzie przysługiwał.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

robert

22.12.2009 10:1:23

Re: Wiek dziecka a 2 dni na opiekę nad nim

witam.czy przysluguje mi te 2 dni urlopu jesli jestem po rozwodzie a dziecko mieszka z matka?nie jestem pozbawiony zadnych praw do dziecka.obecnie dziecko jest u mnie i chcialbym wykorzystac te 2 dni opieki.podkreslam ze matka dziecka nie braka tych 2 dni w tym roku.dziekujr


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: