Wniosek o sporządzenie uzasadnienia

Pytanie:

18 grudnia 2000 r. dostałem wyrok 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. 11 października 2004 r. postanowieniem sądu odwieszono mi karę. Złożyłem zażalenie, jednak postanowienie sąd utrzymał w mocy. Złożyłem wniosek o odroczenie wykonania kary 24 lutego 2005 r. sąd nie przychylił się do mojego wniosku. Będę pisał zażalenie, ale chciałbym wiedzieć czy mogę pisać o uzasadnienie wyroku?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W postępowaniu wykonawczym, a takim jest postępowanie w sprawie odwieszenia kary warunkowo zawieszonej, Sąd orzeka postanowieniem. W tym postępowaniu nie orzeka się wyrokiem, lecz wydaje postanowienie, a w razie gdy nie jest ono niezbędne, wystarczające jest wydanie odpowiedniego zarządzenia.

Jeżeli pytający ma na myśli wyrok warunkowo zawieszający orzeczona karę pozbawienia wolności, to nie ma już takiej możliwości. Wniosek o uzasadnienie może być bowiem zgłoszony w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyroku. Ogłoszenie wyroku nastąpiło w grudniu 2000 r.

Jeśli natomiast przez wyrok ma Pan na myśli wydane postanowienie o nieudzieleniu odroczenia w odbywaniu kary pozbawienia wolności, to należy stwierdzić, że takie postanowienie jest uzasadniane z urzędu w samym postanowieniu. Zatem nie ma potrzeby zwracać się o sporządzenie takiego uzasadnienia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

kamil

24.11.2009 18:50:0

Re: Wniosek o sporządzenie uzasadnienia

mam za 2 dni doręczyć wniosek o sporządzenie uzasadnienia odwieszenia kary pozbawienia wolności. Tylko ze ja nie mam pojecia jak to się pisze> Prosił bym o pomoc!!!!

kamil

24.11.2009 18:43:18

Re: mam problem dostałem kare pozbawienia wolnosci 8 miesiecy w zawieszeniu na 5 lat

mam problem dostałem kare pozbawienia wolnosci 8 miesiecy w zawieszeniu na 5 lat i w okresie próby 5 lat popełniłem to samo przestępstwo i dostałem kre 6 miesiecy w zawieszeniu na 3 lata. niedawno miałem rozprawe o odwieszeni pozbawienia wolnosci i sąd odwiesił mi tą pierwszą kare 8 miesiecy. prosił bym bardzo o to co moge zrobic krok po kroku zeby jak naj bardziej choć by wydłuzyc obycie się kary pozbawienia wolnosci bardzo prosze!!!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: