e-prawnik.pl Porady prawne

Wykonawca zamówienia publicznego w przypadku spółki komandytowo-akcyjnej

Pytanie:

Kto jest wykonawcą zamówienia publicznego w przypadku spółki komandytowo-akcyjnej? Spółka czy osoby ją reprezentujące?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wykonawca zamówienia publicznego w przypadku spółki komandytowo-akcyjnej

8.3.2011

W przypadku spółek osobowych uregulowanych w Kodeksie spółek handlowych (jawnej, partnerskiej, komandytowej i komandytowo-akcyjnej) umowa musi być zawarta w imieniu spółki przez wspólników uprawnionych do reprezentowania spółki.

Zgodnie z art. 8 par. 1 Kodeksu spółek handlowych, spółka komandytowo-akcyjna może we własnym imieniu nabywać prawa, w tym własność nieruchomości i inne prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana.

Podmiotem praw i obowiązków jest sama spółka, natomiast do reprezentowania jej, i tym samym zawierania umów z innymi, podmiotami uprawniony jest wspólnik niepozbawiony prawa reprezentacji. Wobec tego wykonawcą pozostaje spółka a nie osoby ją reprezentujące.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ