e-prawnik.pl Porady prawne

Wymeldowanie z dotychczasowego miejsca pobytu

Pytanie:

Czy wyjeżdżając na dłuższy okres za granicę powinienem wymeldować się z dotychczasowego miejsca pobytu?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wymeldowanie z dotychczasowego miejsca pobytu

26.12.2011

Zasadą jest, że osoba która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca (art. 15 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych). Oczywistym jest, że mało kto dopełnia tego obowiązku i stąd zdarzają się sytuacje, że pod określonymi adresami zameldowane są osoby, które dawno w danym lokalu nie przebywają.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ