e-prawnik.pl Porady prawne

Żądanie zniesienia współwłasności

Pytanie:

Czy żądanie zniesienia współwłasności może być wyłączone przez czynność prawną?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Żądanie zniesienia współwłasności

24.4.2012

Zgodnie z Kodeksem cywilnym:

Art.210.Każdy ze współwłaścicieli może żądać zniesienia współwłasności. Uprawnienie to może być wyłączone przez czynność prawną na czas nie dłuższy niż lat pięć. Jednakże w ostatnim roku przed upływem zastrzeżonego terminu dopuszczalne jest jego przedłużenie na dalsze lat pięć; przedłużenie można ponowić.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ