e-prawnik.pl Porady prawne

Zakres zachowania tajemnicy bankowej

Pytanie:

Czy bank może (musi?) udzielić odpowiedzi na pytanie, czy inna osoba jest lub nie jest posiadaczem lokaty w danym banku; czy są w tym względzie jakieś ograniczenia? Czy i w jakim zakresie dotyczą prawnych spadkobierców założycieli lokaty?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zakres zachowania tajemnicy bankowej

3.10.2003

Bank oraz pracownicy banku zobowiązani są do zachowania tajemnicy bankowej obejmującej wszelkie informacje na temat czynności bankowych jak również osób dokonujących tych czynności (art. 104 ustawy prawo bankowe). Jeżeli jednak istnieje podejrzenie, że zmarły spadkodawca posiadał jakiekolwiek lokaty w banku, bank może udzielić informacji na temat tych lokat, jednakże tylko po przedstawieniu mu postanowienia w sprawie stwierdzenia nabycia spadku.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ