Zapłata wekslem

Pytanie:

Czy zapłata wekslem narusza przepisy artykułu 13 ustawy o działalności gospodarczej dokonana z pominięciem banku?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Dokonanie płatności wekslem nie narusza art. 13 ustawy Prawo działalności gospodarczej, gdyż płatność weksla polega jedynie na przeniesieniu praw do weksla w drodze indosu. Natomiast realizacja weksla - tj. zapłata sumy wekslowej - powinna pomiędzy przedsiębiorcami nastąpić za pośrednictwem rachunku bankowego, jeżeli suma wekslowa przewyższa kwoty określone w art. 13. Pr.dz.gosp.U.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY