Zarząd majątkiem wspólnym przez współwłaścicieli
Pytanie:
Jak wygląda w praktyce zarząd majątkiem wspólnym przez współwłaścicieli?
Masz inne pytanie do prawnika?
ODPOWIEDŹ PRAWNIKA
Przepisy rozróżniają czynności zwykłego zarządu i czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu. Dla podjęcia czynności zwykłego zarządu wymagana jest zgoda większości współwłaścicieli (art. 201 k.c.) a do czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu oraz do czynności rozporządzających konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli (art. 199 k.c.).
Potrzebujesz porady prawnej?
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ TAKŻE:
-
Jak zarządzać wspólnotą mieszkaniową?
Zajmowanie lokalu mieszkalnego może przybierać różnorakie formy i choć z zewnątrz nie widać większych różnic między mieszkańcem bloku, który dysponuje spółdzielczym lokatorskim prawem do (...)
-
Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?
Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)
-
Coroczne zebranie ogółu właścicieli lokali w dużych wspólnotach mieszkaniowych
Jednym z podstawowych obowiązków zarządu lub zarządcy, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali (...)
-
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka z o.o.) - kiedy warto rozważyć prowadzenie działalności w tej formie?
Prawo przewiduje różne możliwości zorganizowania działalności gospodarczej w formie spółki. Jedną z form jej prowadzenia może być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. (...)
-
Odpowiedzialność członków zarządu spółki z o.o.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Zatem często może ona być naszym kontrahentem. Dlatego warto wiedzieć jak (...)
KOMENTARZE (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!