Zażalenie na postanowienie o nadanie bankowemu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności

Pytanie:

Mój mąż odziedziczył spadek po śmierci matki. Jego mama zmarła w roku 2008 roku. Okazało się że miała kredyt. Teraz (w 2013 r.) mąż dostał zawiadomienie od komornika o wszczęciu egzekucji na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego. Ale z tego co wiem jego mama podpisała oświadczenie o poddaniu się egzekucji do dnia 20.12.2009 r. Czy można się jakoś odwołać od tego ?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 97 p.b. oświadczenie o poddaniu się egzekucji musi zawierać po pierwsze kwotę zadłużenia, do której bank może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny, a po drugie musi zawierać ostateczny termin, do którego bank może wystąpić o nadanie BTE klauzuli wykonalności.

Jeżeli oświadczenie dłużnika o poddaniu się egzekucji, w chwili wydania postanowienia sądu nie miało już mocy wiążącej to nie mogło być podstawą wydania postanowienia o nadaniu mu klauzuli wykonalności. Wydane postanowienie w tym zakresie posiada zatem uchybienie formalne.

 

Od postanowienia sądu o nadaniu klauzuli wykonalności przysługuje zażalenie, zgodnie z treścią art. 795 par. 1 i 2 k.p.c.

Wnosi się je w terminie 7 dni od dnia doręczenia dłużnikowi zawiadomienia o wszczęciu egzekucji.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Charlotte Müller

18.3.2020 1:20:23

Re: Zażalenie na postanowienie o nadanie bankowemu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności

Cześć, nazywam się Charlotte Müller, jestem prywatnym pożyczkodawcą. Czy potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o stosunkowo niskiej stopie procentowej wynoszącej zaledwie 3%? Czy trudność gospodarki wpływa na ciebie w tym roku? lub czy odmówiono Ci pożyczki przez bank lub inną instytucję finansową? Oferujemy bezpieczne pożyczki, a jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki, napisz do mnie na adres (moonlightloanfirm@gmail.com)


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY