Zerowy PIT roczny

Pytanie:

Podatnik był właścicielem spółki cywilnej przez jeden dzień (1 stycznia) w roku 2008, gdy zarówno dochód, jak i koszty w tym czasie w spółce wyniosły 0 zł. Podatnik nie miał żadnych innych dochodów z innych źródeł. Generalnie podatnik w latach poprzednich rozliczał się na zasadach ogólnych. Czy w takim razie istnieje obowiązek złożenia rocznego PIT-u z wpisanymi 0 w odpowiednich miejscach?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Podatnik, który w danym roku podatkowym nie osiągnął żadnych dochodów, nie ma obowiązku złożenia zeznania rocznego PIT za ten rok. Zdarza się, że podatnicy wypełniają i składają tzw. zerowy PIT (wypełniają rubryki wpisując zera), aby uniknąć wezwań z urzędu skarbowego do wyjaśnienia, dlaczego nie złożyli zeznania rocznego. Złożenie PIT zerowego może też być konieczne, jeśli podatnik będzie chciał później uzyskać z urzędu skarbowego zaświadczenie o wysokości dochodów. Jeśli bowiem nie złoży PIT, uzyska co najwyżej zaświadczenie, że nie złożył zeznania rocznego. Jednakże generalnie składanie PIT zerowego nie jest wymagane ani konieczne przy braku dochodów.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

vero

22.4.2013 9:33:39

Re: Zerowy PIT roczny

Nie ma konieczności składania PIT-u zerowego. Informacja z dziś bezpośrednio z urzędu skarbowego.

pio

18.4.2012 20:48:47

Re: Zerowy PIT roczny

cZy nadal niema konieczności składania pita zerowego?

Dorota

25.3.2012 16:14:35

Re: Zerowy PIT roczny

moj mąż pracuje za granica od pol roku, do czerewca pracowal w kraju. za to pol roku rozliczy sie w polskim urzedzie skarbowym,mam takie pytanie czy za to pol roku co prcowal w Danii musi rozliczac sie w polsce tez. czy nie musi sie rozliczac w polsce skoro rozlicza sie w Dani.

fomell

20.3.2011 20:50:57

Re: Zerowy PIT roczny

Chciałbym się zapytać gdzie trzeba się podpisać na formularzu pit 0.

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: