Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości

Pytanie:

Kto wydaje zezwolenie, o którym mowa w ustawie o ochronie przyrody, na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Możliwe jest wykorzystanie regulacji zamieszczonej w art. 83 ust. 1 ustawie o ochronie przyrody, na mocy którego usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić co do zasady po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem - do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 2.1.2018

    Usuwanie drzew i krzewów z terenów zabytków

    Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ma uporządkować regulacje dotyczące usuwania drzew i krzewów z terenu nieruchomości (...)

  • 30.5.2017

    Trudniej wyciąć drzewo...

    Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody wprowadza przepisy, które będą dawały możliwość weryfikacji, czy wycinka drzew oraz krzewów była przeprowadzona w celach niezwiązanych z działalnością (...)

  • 6.5.2017

    Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

    Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie sławetna ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Wprowadziła ona m. in. ważne zmiany w systemie przepisów regulujących (...)

  • 13.3.2017

    Reprywatyzacja do weryfikacji...

    Ustawa o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa zakłada powołanie specjalnej Komisji. (...)

  • 7.8.2017

    Zmiany dot. ochrony zabytków

    Nowelizacja ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw wyposaża Generalnego Konserwatora Zabytków w silniejsze środki oddziaływania na organy (...)