Zmiana sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej, określonego w wyroku rozwodowym małżonków

Pytanie:

Czy możliwa jest zmiana sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej, określonego w wyroku rozwodowym małżonków?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z ustawą Kodeks rodzinny i opiekuńczy:
Art. 106. Jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd opiekuńczy może zmienić orzeczenie o władzy rodzicielskiej i sposobie jej wykonywania zawarte w wyroku orzekającym rozwód, separację bądź unieważnienie małżeństwa, albo ustalającym pochodzenie dziecka.
Dla oceny, czy zmiana okoliczności uzasadnia wydanie orzeczenia na podstawie art. 106 najistotniejsze jest porównanie stanu istniejącego w chwili wydania wyroku rozwodowego ze stanem obecnie istniejącym. Innymi słowy, jeżeli sytuacja nie uległa zmianie – nie będzie podstaw, by sąd orzekał w tej sprawie.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY