e-prawnik.pl Porady prawne

Zwrot pożyczki - terminy ustawowe

Pytanie:

W jakim terminie powinnam zwrócić pożyczkę, jeśli w umowie nie jest to uregulowane?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zwrot pożyczki - terminy ustawowe

18.11.2011

Zgodnie z art. 723 k.c jeżeli termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik obowiązany jest zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę.Umowa pożyczki może oczywiście określać dowolny termin jej spłaty. W takim wypadku powyższy przepis nie znajdzie zastosowania. Termin ten może zostać również uzależnony od spełnienia określonego waruku.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ