Dowód osobisty

Pozostałe

Grupa krwi w dowodach osobistych i paszportach?

Jaki projekt dotyczy dowodów osobistych i paszportów?

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw jest teraz w Sejmie.

Jakie zmiany zaproponowano?

Projekt przewiduje, iż w dowodach osobistych i paszportach ma się znajdować informacja o grupie krwi posiadacza dokumentu. Nowelizacja zakłada jednak, że dowody osobiste i inne dokumenty przewidziane w ustawie, wydane w trybie przepisów przed jej wejściem w życie zachowają swą ważność.

Projektodawcy chcą, aby ustawa weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 r.

Podstawa:

 • Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (sejmowy  druk nr 1681)

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.11.2011

  Oddając krew, możesz skorzystać z ulgi podatkowej

  Osoby, które oddają krew w celu ratowania życia innym powinny wiedzieć, że mają prawo odliczyć od dochodu wartość przekazanej krwi. Odliczenie z tytułu darowizny krwi jest limitowane do (...)

 • 31.10.2018

  Jak uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych?

  Jeśli ktoś potrzebuje uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych (RDO), to może złożyć wniosek o udostępnienie danych - osobiście w urzędzie gminy lub listownie.

 • 22.8.2018

  Kiedy e-dowody? Rozporządzenie do ustawy o e-dowodach

  Planuje się, że nowe dowody będą wydawane od marca 2019 r. Wymagania techniczne dla warstwy elektronicznej dowodu osobistego, które pozwolą zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, (...)

 • 3.11.2010

  Kto to jest honorowy dawca krwi?

  Nawet pobieranie krwi jest objęte regulacją prawną. Trudno się temu dziwić, jest to - jakby nie było - \"płyn\" bezcenny, jakże często ratujący ludzkie życie. Dlatego też same przepisy stanowią, (...)

 • 21.9.2018

  Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych (...)