SLD chce więcej przedszkoli i żłobków

Projekt ustawy wspierający tworzenie publicznych przedszkoli i żłobków trafi do Sejmu już w przyszłym tygodniu.

Takie obietnice złożył wczoraj klub SLD. Według Napieralskiego w budżecie powinny się znaleźć pieniądze na nowe placówki.

Skąd je wziąć? - Można byłoby skierować na te inwestycje fundusze przeznaczone na Instytut Pamięci Narodowej lub Fundusz Kościelny – czytamy słowa Napieralskiego w komunikacie SLD.

- Polska jest w tyle za starymi krajami Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę dzieci, chodzących do przedszkoli i żłobków – mówił przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej w Zgierzu.

Przewodniczący SLD przypomniał, że obecnie w Polsce opieką przedszkolną objętych jest 50 procent dzieci, w starych krajach unijnych odsetek ten jest znacznie wyższy i wynosi 90 procent.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.12.2013

  Ulgi na przejazdy nauczycieli - zmiana w 2014 roku

  Od 1 stycznia 2014 roku nauczyciele przedszkoli otrzymają prawo do ulg w przejazdach publicznym transportem zbiorowym kolejowym i autobusowym, które dotychczas posiadali nauczyciele szkół podstawowych, (...)

 • 19.3.2018

  Wakacje w przedszkolu?

  Przedszkole jest placówką nieferyjną, funkcjonuje cały rok, a ewentualne przerwy ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola - wyjaśniło Ministerstwo Edukacji (...)

 • 18.3.2018

  Opłaty za publiczne przedszkola a umowy cywilnoprawne

  Ustalenie wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez gminę następuje w drodze uchwały rady gminy. Nie ma podstaw do zawierania przez dyrektorów (...)

 • 1.9.2017

  Rozpoczęcie zajęć w przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018

  Od 1 września 2017 r. wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat mają prawo do edukacji przedszkolnej. Obowiązkiem gminy jest zapewnienie miejsca w placówkach wychowania przedszkolnego wszystkim uprawnionym (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)