ACTA już podpisana przez Polskę

Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami.

Ambasador Rodowicz podpisała dokument na mocy upoważnienia, które udzielił jej 24 stycznia premier Donald Tusk.

Podpisanie układu miało miejsce w Tokio, ponieważ Japonia jest jego depozytariuszem – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Według obrońców swobód w internecie ACTA może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem, stąd wiele sprzeciwów i protestów w Polsce ze strony internautów.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zapisów jest ten, który przewiduje możliwość wydania przez swoje właściwe organy dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że jego konto zostało użyte do naruszenia praw związanych ze znakami towarowymi, praw autorskich i pokrewnych – podkreśla Gazeta Prawna.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

judex

26.1.2012 18:51:31

Re: ACTA już podpisana przez Polskę

Jakiż piękny eufemizm, cyt.: "...umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami". Niemal tak piękny, jak znajomość gramatyki prezentowana przez PT Autora (o zapobieganiu - czemu? Oczywiście: temu handlu...). Autoru coś się pomerdało lekutko.

dedy

26.1.2012 15:57:44

Re: ACTA już podpisana przez Polskę

Wraca permanentna kontrola Wielkiego Brata

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.5.2018

  Emisja niepodległościowej monety 5 zł

  „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” - to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja 2018 r.

 • 10.11.2018

  Podatek od sprzedaży detalicznej dalej zawieszony

  Proponowana nowelizacja ustawy przewiduje dalsze zawieszenie pobierania podatku od sprzedaży detalicznej. Konieczność przedłużenia zawieszenia podatku od sprzedaży detalicznej związana jest (...)

 • 8.9.2018

  Kto otrzyma nowe paszporty?

  Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą (...)

 • 14.2.2019

  Umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym podpisana

  13 lutego 2019 r., w Warszawie, została podpisała umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym. Ze strony polskiej umowę podpisał Pan Marcin Zieleniecki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie (...)

 • 6.6.2018

  Paszporty w nowym wydaniu

  Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.