Argentyna daje gejom małżeństwo i prawo do adopcji

Izba niższa parlamentu Argentyny głosami 125 posłów przy 109 przeciwnych i sześciu wstrzymujących się przyjęła reformę kodeksu cywilnego. Dokument zrównuje prawa hetero i homoseksualistów.

Na zmiany musi się zgodzić jeszcze Senat. Jeżeli to zrobi, to Argentyna będzie pierwszym państwem w Ameryce Łacińskiej, gdzie gejom wolno się będzie żenić  - informuje Gazeta Wyborcza.

Podczas głosowania odrzucono również poprawkę, według której związek homoseksualny byłby legalny, ale nie nazywał się małżeństwem.

Nowy kodeks cywilny – w odniesieniu do pary zawierającej małżeństwo – znosi pojęcia "mężczyzna" oraz "kobieta" i zastępuje je pojęciem "strona". Pary jednopłciowe otrzymają jednocześnie prawo do adopcji dzieci, dziedziczenia majątku, ubezpieczenia społecznego czy emerytury – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

- Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety. Jeśli tak nie jest, to czemu jutro nie ogłosić, że jest nim związek trzech albo czterech osób. Albo dorosłego i nieletniego skoro wystarczy, że się kochają?! – pytali przeciwnicy reformy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: