Asystenci sędziowscy nie są zadowoleni z podwyżek

Krajowej Radzie Sądownictwa nie podobają się propozycje podwyżek dla asystentów sędziowskich. Są zbyt małe. Ministerstwo Sprawiedliwości myśli o podniesieniu pensji asystentów jedynie o tzw. wskaźnik waloryzacyjny, czyli o 3,9 proc. Taka kwota, zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa, w żadnym razie nie rekompensuje rzeczywistego wzrostu ani cen, ani przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Przez to asystenckie zarobki realnie maleją. Rada uważa, że wynagrodzenia asystentów powinny pozostawać w konkretnej relacji do wynagrodzeń sędziów czy referendarzy. A te ostatnio sporo wzrosły (sędziowskie średnio o 1200 zł, a referendarzy o 750 zł).

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.10.2019

  Podwyżki dla pracowników sądów

  Pierwsza transza podwyżek dla pracowników sądów zostanie wypłacona wraz z październikowymi pensjami. Taką decyzję podjął wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jest (...)

 • 6.6.2017

  Nadchodzą europejskie standardy dojścia do urzędu sędziego

  Zmiany w ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawie – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustawach przewidują nabór do służby publicznej (...)

 • 30.8.2019

  Skąd podwyżki cen za śmieci?

  Brak konkurencji, wyższe stawki za przetwarzanie i składowanie odpadów – to główne przyczyny podwyżki cen za odbiór śmieci w ostatnich dwóch latach. UOKiK opublikował (...)

 • 23.12.2018

  Nie będzie podwyżek cen energii

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy, która ustabilizuje ceny energii elektrycznej w Polsce. Dzięki temu koszty zakupu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 (...)

 • 29.8.2019

  Nowe rozporządzenie w sprawie przeprowadzania egzaminów zawodowych

  28 sierpnia 2019 r. zostało podpisane nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu zawodowego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.