Bankomaty biometryczne wiosną w Polsce

Kilkaset superbezpiecznych bankomatów, wykorzystujących technologię biometryczną, postawi w naszym kraju producent bankomatów Wincor Nixdorf - donosi Gazeta Wyborcza.

Jak działa bankomat biometryczny? Zamiast wpisywania numeru PIN na klawiaturze wystarczy przyłożyć palec do specjalnego czytnika.

- Czytnik porówna wzór naczyń krwionośnych z przyłożonego palca do wzoru, który klient wcześniej zostawił na karcie. I dopiero jeśli wszystko się zgadza, wypłaci gotówkę - wyjaśnia Gazeta Wyborcza.

Polska może być pierwszym krajem w Europie, który na masową skalę skorzysta z bankomatów biometrycznych. Pierwsze urządzenia posłużą głównie do wypłat zasiłków i świadczeń socjalnych.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

zbyszek

8.1.2010 21:45:10

Re: Bankomaty biometryczne wiosną w Polsce

Niech się stanie. I to jak najszybciej


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.4.2017

  Więcej stojaków rowerowych na polskich stacjach

  Ponad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczynają montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać (...)

 • 1.5.2017

  Wkrótce zniesienie wiz dla Ukraińców

  Obywatele Ukrainy będą mogli podróżować do Unii Europejskiej bez wiz krótkoterminowych. To efekt poparcia Parlamentu Europejskiego dla projektu przepisów wstępnie uzgodnionych (...)

 • 25.6.2017

  Akcyza na elektroniczne papierosy i wyroby nowatorskie

  Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy, która wprowadza akcyzę na płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie. Przewiduje też obowiązek (...)

 • 21.6.2017

  Częściowe zniesienie wiz dla Ukraińców

  Z dniem 11 czerwca 2017 r. obywatele Ukrainy posiadający ważne paszporty biometryczne i spełniający inne warunki wjazdu określone w odrębnych przepisach, zostaną zwolnieni z obowiązku posiadania (...)

 • 29.7.2013

  Projekt nowej ustawy o cudzoziemcach

  Dnia 18 czerwca 2013 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o cudzoziemcach, przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, który niesie ze sobą wiele zmian i o ile na dalszym etapie legislacji (...)