Będzie nowy wiceminister edukacji

Wiceszefem Ministerstwa Edukacji ma zostać Mirosław Sielatycki, który został wyrzucony z pracy w 2006 roku przez Romana Giertycha – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Mirosław Sielatycki ma zająć miejsce Krzysztofa Stanowskiego, który odpowiadał w MEN m.in. za sprawy polskich szkół i uczniów za granicami.

Nominacji nie podpisał jej jeszcze premier Donald Tusk, ponieważ decyzja zapadła tuż przed narodową żałobą po katastrofie prezydenckiego Tu-154.

Sielatycki został zwolniony z funkcji dyrektora Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w czerwcu 2006 roku. Zwolnienia dokonał ówczesny minister edukacji z LPR Roman Giertych.

Powodem było wydanie poradnika Rady Europy dla nauczycieli pt. "Kompas". Znalazł się w nim scenariusz lekcji o prawach homoseksualistów. Giertych uznał, że to promocja homoseksualizmu i dodatkowo książki zakazał.

Po odejściu Sielatyckiego Giertych zatrudnił katechetkę Teresę Łęcką, która od razu zapowiedziała, że "homoseksualizm to choroba, o której nie należy mówić w szkole” – przypomina Gazeta Wyborcza.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.6.2017

  Nowe rozwiązania w medycynie szkolnej?

  Niebawem do konsultacji publicznych trafi projekt założeń do ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie 3 elementów nowego systemu (...)

 • 29.4.2017

  Od połowy 2018 roku zwolnienia tylko elektronicznie

  Senat przyjął bez poprawek zmiany ułatwiające wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 r. zastąpią one całkowicie zwolnienia na drukach papierowych. Jakich zaświadczeń (...)

 • 20.9.2017

  Czym zajmie się Komisja Nadzoru Audytowego?

  Komisja Nadzoru Audytowego (KNA) będzie realizować nowe zadania w zakresie nadzoru nad firmami audytorskimi. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej KNA przejęła niektóre zadania realizowane (...)

 • 23.8.2018

  Doradztwo zawodowe uregulowane

  Nowe rozporządzenie określa, na czym polega doradztwo zawodowe oraz jakie są jego cele na poszczególnych etapach edukacji.

 • 20.8.2018

  Policjanci będą chodzić z kamerkami

  Ponad 2 tysiące kamer osobistych, zakupionych dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, trafi do funkcjonariuszy Policji w całym kraju. Powodzeniem zakończył się program pilotażowy (...)