Benzyna będzie z dodatkiem alkoholu

Od połowy 2011 roku przepisy umożliwią producentom paliw dodawanie większej ilości biokomponentów do diesla. W benzynie znajdzie się natomiast alkohol.

Według Gazety Prawnej zawartość biokomponentów w dieslu może wzrosnąć do 7 proc. (teraz jest to 5 proc. na każdy litr).

Zmiany ma wprowadzić projekt rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, które określi normę jakościową dla ON z 7-procentową zawartością biokomponentów, tzw. paliwo B7.

Takie paliwo tankują powszechnie kierowcy m.in. we Francji czy w Niemczech. Według większości ekspertów jest ono bezpieczne, a kierowcy nie powinni obawiać o silniki swoich samochodów.

Inaczej może być w przypadku paliwa E10, czyli benzyny z 10-proc. dodatkiem bioetanolu. Ministerstwo Gospodarki pracuje nad przepisami, które pozwolą wprowadzić je na rynek. Gazeta Prawna pisze, że eksperci są podzieleni co do skutków stosowania takiej benzyny, więc nie wiadomo kiedy E10 będzie dostępne na stacjach benzynowych.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.3.2007

  Jaki dodatek otrzymają emeryci i renciści?

  Ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o dodatku pieniężnym dla emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny oraz niektórych innych (...)

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)

 • 30.5.2017

  Przeciw oszustwom w obrocie całkowicie skażonym alkoholem

  Celem nowej ustawy jest wyeliminowanie nadużyć związanych z obrotem całkowicie skażonym alkoholem etylowym, czyli korzystania ze zwolnienia od akcyzy wbrew celom tzw. dyrektywy alkoholowej (...)

 • 26.12.2017

  Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych

  Na podstawie nowelizacji sądy opiekuńcze będą więc mogły zlecać kuratorom sądowym przeprowadzanie wywiadów środowiskowych także w postępowaniu wykonawczym prowadzonym w sprawach opiekuńczych (...)

 • 10.5.2017

  Oświadczenie woli - Co to jest i kiedy oświadczenie woli jest nieważne?

  Zgodnie z Kodeksem cywilnym, nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie (...)