Bezrobotni rezygnują z pożyczek na szkolenia

Dlaczego osoby bezrobotne nie chcą pożyczek na szkolenia, jakie oferuje im starosta? Ponieważ należy je później spłacić. Dlatego wybierają oni inne, darmowe szkolenia - informuje Gazeta Prawna.

Maksymalnie bezrobotny może dostać pożyczkę w wysokości czterech przeciętnych wynagrodzeń, czyli 12,4 tys. zł. Dotacja nie jest oprocentowana i trzeba ja zwrócić w ciągu 18 miesięcy od zakończenia szkolenia.

Według Gazety Prawnej zainteresowanie pożyczkami dla bezrobotnych jest znikome. W Szczecinie, Świnoujściu i Tarnowie nikt nie korzysta z takiej możliwości. - Pożyczkę na szkolenie bezrobotni muszą oddać, a przecież mogą za darmo szkolić się za pieniądze z Funduszu Pracy - mówi gazecie Adrianna Koczot z Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.11.2011

  Opodatkowanie przychodów z odsetek od pożyczek uzyskiwanych przez obcokrajowców

  19% zryczałtowany podatek dochodowy pobiera się między innymi z tytułu odsetek od pożyczek, z wyjątkiem przypadku, gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej. Zryczałtowany (...)

 • 16.4.2017

  Uzyskiwanie tytułu lekarza specjalisty

  Ustawa z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia określa zasady ustalania programu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie (...)

 • 12.3.2019

  Kolejna edycja pożyczek na kształcenie

  Od 18 marca osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji i umiejętności, mogą składać wnioski o nieoprocentowane pożyczki z częściowym umorzeniem. Do wzięcia będzie 10 milionów (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)

 • 19.11.2004

  Zaciąganie kredytów za granicą - ograniczenia dewizowe

  Zaciąganie kredytów i pożyczek oraz ustanawianie zabezpieczeń w kontaktach handlowych z prywatnymi podmiotami gospodarczymi mającymi siedzibę lub miejsce zamieszkania w innym kraju może spowodować (...)