Bogaci nie dostaną pieniędzy na dziecko

Resort pracy przygotuje projekt ustawy odbierający becikowe najbogatszym rodzinom. Nowela ma wejść w życie jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

- Do końca grudnia opracujemy zmiany w ustawie - mówi Gazecie Wyborczej osoba z kierownictwa resortu. Zmiany maja wejść w życie jak najszybciej. - Wszystko zależy od tego, jak przebiegać będą konsultacje społeczne i prace w Sejmie, ale mamy nadzieję, że uda się wszystko przeprowadzić sprawnie i nowe przepisy zaczną obowiązywać jeszcze w pierwszej połowie roku - dodaje.

W listopadowym expose premier zapowiedział, że becikowe mają dostawać tylko rodziny, których dochód nie przekracza 85 tys. zł rocznie. - Chcemy zastosować zasadę sprawiedliwości społecznej i solidarności zamożniejszych z tymi, którzy są w gorszej sytuacji - mówił Donald Tusk. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Monika

10.12.2011 12:0:29

Re: Bogaci nie dostaną pieniędzy na dziecko

Cała nasza polska polityka to jeden wielki chaos i brak logiki, nie wspomnę już o odpowiedzialności. Prawa konstytucyjne idą na bok, bo premier "chce zastosować zasadę sprawiedliwości społecznej i solidarności zamożniejszych z tymi, którzy są w gorszej sytuacji". Kolejny banał i przekręt polityczny. To tylko szukanie pieniędzy ale nie tam gdzie można je znaleźć. Nikt z bogatych nie ma po 4 i więcej dzieci, nawet 4 to rzadkość. Po co w takim razie szukać tam pieniędzy? Tylko po to, żeby biedniejsi widzieli, że coś się dla nich robi ale w rzeczywistości nic z tego nie dostaną. Może rząd niech pomyśli jak tym bogatym nie podcinać skrzydeł, nie utrudniać prowadzenia działalności, nie zmuszać do kombinowania z prawem podatkowym a wtedy będzie więcej pieniędzy na dodatkowe zatrudnienie. Pieniądze same się znajdą a i deficyt państwa zmniejszy się. Gdzie nasze państwo zachowuje się jak prorodzinne. Daleko nam do Finlandii w której każdy dostaje pieniądze na dziecko, bez względu na dochody, Anglii gdzie dzieci do 16 r.ż. maja bezpłatną opiekę medyczną i darmowe leki, Anglii,Islandii w której matka nie musi pracować bo państwo ją i jej dzieci utrzyma, byleby chciała rodzić. Przestań się Panie Premierze ośmieszać w oczach Europy, Świata i obywateli, którzy Cię wybrali. Kiedy Polska stanie się odpowiedzialnym krajem. Chyba nigdy.

Ja

9.12.2011 7:51:16

Re: Bogaci nie dostaną pieniędzy na dziecko

a co z zasadą sprawiedliwości?? wsparcie tylko do biednych-więc będzie jeszcze więcej biednych dzieci, a "bogatsi" Polacy wychowają po jednym dzieciątku...gdzie sens-gdzie logika...

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: