CBOS: najgorszy wynik w historii gabinetu Tuska

W grudniu liczba zwolenników obecnego rządu zrównała się z liczbą jego przeciwników - wynosi po 31 proc. W listopadzie 2007 roku gabinet Tuska startował z poparciem 54 proc. Polaków przy 19 proc. oponentów - przypomina Gazeta Wyborcza.

- Dotychczas mimo zarzutów braku skuteczności tej ekipy opinia publiczna wykazywała zrozumienie. Wiarygodność rządu oparta była na wierze w dobre intencje rządzących i w zdolność do utrzymania dyscypliny w PO. Niemała w tym zasługa Donalda Tuska i jego osobistej wiarygodności - mówi Gazecie Wyborczej Beata Roguska z CBOS.

Co nadwyrężyło zaufanie polaków do rządu? - Przyczyniła się do tego afera hazardowa i nie dość przekonujące działania Platformy - dodaje Roguska.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

18.12.2009 18:46:36

Re: CBOS: najgorszy wynik w historii gabinetu Tuska

Zastanawiające jest jak krótką pamięć mają Polacy. Jeżeli ktoś popiera ten rząd pomimo rosnącego deficytu, rosnącej armii biurokratów, coraz większej inwiligacji obywateli i coraz to nowych prób ograniczenia wolności osobistej, marnotrawienia pieniędzy zarówno na wojnę jak równierz na zachcianki kościoła watykańskiego, to znaczy że jest już kompletnie bezmyślnym i ubezwłasnowolnionym człowiekiem. I trudno się dziwić że młodzi i wykształceni (a więc myślący) ludzie wybierają życie na obczyźnie.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.10.2017

  Więcej pieniędzy na budowę Muzeum Historii Polski

  Zwiększenie budżetu na budowę Muzeum Historii Polski z 310 do 659 mln zł oraz wydłużenie terminu budowy do 2020 r. – takie zmiany wprowadza nowelizacja uchwały w sprawie ustanowienia programu (...)

 • 28.9.2017

  Specustawa zdrowotna już obowiązuje

  Ustawa z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej ma na celu zwiększenie środków finansowych (...)

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 14.1.2019

  Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Zatem ekwiwalent (...)

 • 5.2.2015

  Średnia krajowa - ile wynosi?

  Ile wynosi średnia krajowa netto za ubiegły rok i jak jest ona obliczana? W których województwach zarabia się najwięcej, a gdzie jest największe bezrobocie? Odpowiadamy na wszystkie (...)