Celnicy będą odporni na przekupstwo?

Ministerstwo Finansów rozpoczyna walkę z korupcją u celników. Resort zatwierdził właśnie antykorupcyjny program polskiej Służby Celnej 2010 - 2013+ - donosi Rzeczpospolita.

W dokumencie resort przyznaje, że ma nawet problem z oszacowaniem skali korupcji w Służbie Celnej. Jest to trudne zadanie ze względu na wrażliwy charakter tego zagadnienia, jak i fakt, że obie strony zaangażowane w ten nielegalny proceder nie są zainteresowane ujawnianiem informacji na ten temat – twierdzi ministerstwo.

Wiadomo, że powstanie system diagnozowania korupcji wykrytej i niewykrytej. Udoskonalony ma zostać systemu szkoleń antykorupcyjnych. Obowiązkowe i cykliczne kursy będą kierowane do funkcjonariuszy i pracowników zajmujących stanowiska obarczone najwyższym stopniem zagrożenia korupcją. Opracowane i wdrażane mają być także zasady edukacji antykorupcyjnej – czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

@

27.7.2010 20:26:53

Re: Celnicy będą odporni na przekupstwo?

To jakiś żart,który skończy się podwyżkami pensji,które zawsze będą śmieszne w stosunku do pokusy łapówki.Przecież wielu po to zostaje celnikami aby się szybko obłowić,ukryć kasę w rodzinie i odejść zanim się wpadnie.Lepiej działać w kierunku wyrównania cen co skutecznie likwiduje przemyt dóbr konsumpcyjnych.Problem jednak pozostaje z bronią i narkotykami i tu można szkolić,wymagać,kontrolować.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.9.2010

  Jak karana jest korupcja?

  Podmiotami przestępstwa korupcji w sektorze publicznym mogą być: podmiot łapownictwa czynnego (przekupstwa) - tj. każda osoba, która wręcza (daje) bądź obiecuje udzielić łapówki w zamian za (...)

 • 1.3.2018

  Zabawki muszą być bezpieczne

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz Inspekcja Handlowa sprawdziły bezpieczeństwo importowanych zabawek. Badano m.in. poziom ftalanów, (...)

 • 28.2.2018

  Zwalczanie nielegalnego wydobywania i obrotu bursztynem

  KAS i MŚ podpisały porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie ograniczenia nielegalnego wydobywania, obrotu bursztynem, kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi i ozdobnymi oraz (...)

 • 29.3.2006

  Podstawowe prawa i obowiązki osób względem prawa celnego

  Po akcesji Polski do Unii Europejskiej system prawa celnego w naszym kraju składa się będzie z bezpośrednio stosowanych przepisów prawa wspólnotowego oraz przepisów krajowych, tj. ustawy - Prawo (...)

 • 30.10.2018

  Świąteczne ograniczenia w ruchu

  Jakie ograniczenia w ruchu będą obowiązywały w Dzień Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości oraz w dni poprzedzające te święta?