Co o usunięciu krzyża z Sejmu myślą Polacy?

Większość nie popiera pomysłu Janusza Palikota, by z sali parlamentarnej zniknął symbol religii chrześcijańskiej.

Z sondażu TNS OBOP wynika, że 70 proc. Polaków nie chce ściągania krzyża – pisze Gazeta Wyborcza. Przeciwnego zdania jest 20 proc. ankietowanych.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Gazety Wyborczej dowiadujemy się też, że za krzyżem w parlamencie jest większość wyborców SLD, nie mówiąc o sympatykach PiS, PO czy PSL. Przeciw jest 57 proc. zwolenników Ruchu Palikota. Sprzeciw wobec krzyża rośnie wraz z wykształceniem, ale nawet wśród osób z wyższym przeważają zwolennicy krzyża w Sejmie (57 proc.). 

W sondażu zadano również pytanie o stosunek do krzyża w innych miejscach publicznych. Niemal powszechną akceptację budzi obecność krzyża w szpitalach, aż 84 proc. badanych nie tylko godzi się tam na krzyż, ale uważa wręcz, że powinien tam wisieć – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Smartcleaning3@gm

20.10.2011 18:22:8

Re: Co o usunięciu krzyża z Sejmu myślą Polacy?

Powinni palikota powiesic przed sejmem za jaja skoreysyna!

lest

19.10.2011 6:27:22

Re: A sondaż gazetki osiedlowej pokazuje 95% przeciwników

Ciekawe kto to sciemnia?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 27.12.2017

  Instytut Solidarności i Męstwa

  Nowa ustawa ma na celu powołanie Instytutu Solidarności i Męstwa oraz określenie jego organizacji i zadań. Instytut ma inicjować, podejmować i wspierać działania upamiętniające i honorujące (...)

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 22.12.2017

  Możliwość obniżenia diety parlamentarnej parlamentarzystom

  Nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora wprowadza możliwość obniżenia uposażenia oraz obniżenia lub utraty diety parlamentarnej parlamentarzystom, którzy naruszają powagę (...)

 • 8.4.2019

  ZUS przeszkoli firmy z kontroli zwolnień

  Do kontroli zwolnień uprawniony jest nie tylko ZUS, ale także płatnicy składek. Aby wspomóc ich działania, ZUS przeszkoli właścicieli małych i średnich firm z kontroli zwolnień lekarskich.