Czy zabraknie nam gazu?

Czy gazowy konflikt Rosji z Białorusią zagraża Polsce? Nawet bez dostaw przez Białoruś Gazprom mógłby zapewnić Polsce pełne zaopatrzenie. W środę przez Polskę przemknęło widmo kolejnego kryzysu dostaw gazu ze Wschodu. Prezes Gazpromu Aleksiej Miller stwierdził, że uprzedził Polskę, Niemcy i Litwę o ryzyku ograniczenia dostaw z powodu sytuacji na Białorusi. Rosyjski koncern domaga się od Mińska co najmniej dwukrotnej podwyżki zapłaty za swój surowiec i kontroli nad białoruskimi rurami. Jeśli Białoruś się nie zgodzi, to w poniedziałek 1 stycznia rano dostawy gazu zostaną wstrzymane - grozi Gazprom. Rosyjski koncern sugerował, że Białorusini zaczną wtedy podbierać gaz przeznaczony dla klientów na Zachodzie.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.4.2018

  Nowe zasady ustalania taryf dla gazu ziemnego

  Od początku kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Energii dotyczące taryf dla gazu ziemnego, które dostosowuje dotychczasowe zasady kalkulacji taryf do potrzeb rynku oraz regulacji (...)

 • 21.10.2018

  Co nowego w „podatku miedziowym”?

  W rządowym projekcie nowelizacji ustawy zawarto rozwiązania dotyczące przedsiębiorców zajmujących się wydobyciem miedzi, srebra, gazu ziemnego lub ropy naftowej.

 • 29.8.2017

  Przejrzyste zasady utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego

  Zmiany w ustawie o zapasach zwiększają bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego oraz przejrzystość i efektywność systemu zapasów obowiązkowych. Nowelizacja przepisów to kolejny element (...)

 • 15.8.2018

  Usprawnienie rozbudowy gazoportu i gazociągu Baltic Pipe

  Usprawnienie rozbudowy gazoportu w Świnoujściu i połączenie Polski ze złożami gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - ma na celu nowelizacja przepisów. Powinno to zapewnić możliwości (...)

 • 3.2.2015

  Nowe dowody osobiste od marca 2015 roku

  Od 1 marca 2015 roku zmieni się wygląd dowodó osobistych - zabraknie m.in. adresu zameldowania oraz podpisu posiadacza. Fotografia będzie musiała spełnić takie same wymogi jak zdjęcie paszportowe. (...)