Dane pacjentów trafią do internetu

Ogólnokrajowa baza danych pacjentów umożliwi np. zapis na wizytę lekarską on-line.

Zmiany wprowadzi ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia. Dokument został uchwalony przez Sejm i zostanie skierowany teraz do podpisu prezydenta – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.

Ustawa powoła do życia jedną z największych baz danych w Polsce. Platforma internetowa będzie zawierała informacje o każdym pacjencie, tj. PESEL, grupę krwi czy stopień niepełnosprawności.  – Platforma ułatwi pracę lekarzom. Będą mogli wymieniać informacje o pacjentach i zapisywać ich przez Internet na wizytę – mówi w rozmowie z gazetą dr Tomasz Zieliński z Porozumienia Zielonogórskiego.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

mieszkanka Łodzi

4.5.2011 21:49:8

Re: Dane pacjentów trafią do internetu

A jak takie ujawnienie danych i innych informacji dotyczących pacjenta, ma się do ustawy o ochronie danych osobowych? Ja sobie nie życzę, aby byle kto mógł bez mojej wiedzy i zgody, gmerając w internecie uzyskać pełną i nieograniczoną wiedzę na temat mojego wieku, miejsca zamieszkania i stanu mojego zdrowia. Czy pani Kopacz to już zupełnie rozstała się ze zdrowym rozsądkiem? Jeśli tak, to miejscem stałego pobytu dla tej paniusi powinien być dobrze strzeżony szpital psychiatryczny, o zaostrzonym rygorze.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.3.2010

  Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  Jednym z dostępnych sposobów na zmniejszenie obciążenia podatkiem za 2009 rok jest ulga internetowa. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby, które w 2009 roku ponosiły (...)

 • 31.10.2018

  Jak uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych?

  Jeśli ktoś potrzebuje uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych (RDO), to może złożyć wniosek o udostępnienie danych - osobiście w urzędzie gminy lub listownie.

 • 21.11.2018

  Dane inspektora ochrony danych powinny być łatwo dostępne

  Przetwarzający dane osobowe muszą wyznaczyć inspektora ochrony danych (IOD) oraz powiadomić o tym fakcie Prezesa UODO. Podmiot, który wyznaczył inspektora ochrony danych, powinien (...)

 • 12.2.2019

  Twój e-PIT gotowy od 15 lutego

  Od 2019 roku podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-37 i PIT-38 nie muszą martwić się o rozliczenia z urzędem skarbowym. Ich roczne zeznania podatkowe PIT zostały automatycznie i bezpłatnie (...)

 • 31.3.2019

  Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

  Jedno hasło, jedno konto – to jedna z zasad, o której warto pamiętać, korzystając z sieci. Jeśli nie stosujecie, czas to naprawić.