Dane wszystkich studentów do rejestru

Trafią do niego dane osobowe czy informacje o wykorzystanych punktach ECTS.

Ponadto znajda się tam informacje o kierunkach, na które student został przyjęty oraz o przyznanej pomocy materialnej – donosi Gazeta Prawna.

Według dziennika szkoły wyższe będą zbierać również od studentów oświadczenia m. in. o podjętej lub zakończonej przez nich nauce na innych uczelniach. Dane mają być zbierane od 1 października.

Ministerstwo szkolnictwa wyższego zapewnia, że wszystkie informacje zgromadzone w rejestrze będą całkowicie bezpieczne. Już teraz trafiają do niego dane o uczniach szkół podstawowych, gimnazjów czy liceów.

Dzięki wykazowi dowiemy się dokładnie, jakiej wysokości pomoc trafia do jednego studenta np. gdy dostaje on kilka stypendiów – mówi dla Gazety prawnej Tomasz Lewiński, dyrektor biura prawnego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Rejestr pozwoli też skontrolować, czy student uczy się na więcej niż jednym kierunku studiów bezpłatnie.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.3.2019

  Łatwiejszy dostęp do danych z rejestru PESEL

  W ramach wprowadzonych ułatwień, wnioskodawcy m.in. obywatele, przedsiębiorcy i podmioty publiczne, nie będą już musieli występować do MSWiA o udostępnienie danych z ogólnokrajowego rejestru (...)

 • 31.10.2018

  Jak uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych?

  Jeśli ktoś potrzebuje uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych (RDO), to może złożyć wniosek o udostępnienie danych - osobiście w urzędzie gminy lub listownie.

 • 5.9.2012

  Zmiany i sprostowania wpisu do KRS

  Dane zawarte w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) podlegają zakazowi ich usuwania. Wprawdzie pewne dane ulegają wykreśleniu, często nawet łącznie z wykreśleniem całego podmiotu, ale nie oznacza (...)

 • 26.3.2008

  Spółka komandytowa - Zasady funkcjonowania spółki komandytowej

  Jeżeli posiadasz czas, umiejętności oraz pomysł na zrealizowanie danego przedsięwzięcia a Twój znajomy posiada kapitał który chciałby korzystnie ulokować to wówczas możecie (...)

 • 20.6.2018

  Rejestr Należności Publicznoprawnych

  W RNP będzie można sprawdzić dane m.in. osób fizycznych i prawnych, które zalegają z zapłatą należności pieniężnych podlegających egzekucji administracyjnej, dla których (...)