Darmowe porady prawne dla ubogich

Prezydent popiera dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej dla osób mało zarabiających.

Wszyscy czujemy, że w Polsce jest problem grup społecznych, które mają utrudniony dostęp do wiedzy i porad prawnych – cytuje Rzeczpospolita Bronisława Komorowskiego. – Dotyczy to przede wszystkim osób najsłabszych ekonomicznie – mówił wczoraj podczas debaty publicznej prezydent Bronisław Komorowski.

Podczas rozmowy stwierdzono, że brakuje obecnie rozwiązań dotyczących bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz informacji prawnej. Według Jacka Czajki, byłego wiceministra sprawiedliwości, problemy z przyjęciem tych przepisów w przeszłości sprowadzały się do porozumienia między resortami. – Dlatego dobrym miejscem do ich przygotowania byłaby Kancelaria Prezydenta – mówił Jacek Czaja.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

ekluby

29.9.2015 8:42:50

porada prawna

moze ktos z prawnikow przeczyta te komentarze i pomoze moj meil xczarnecka@interia.pl

xczarnecka

20.10.2014 7:16:29

Re: Darmowe porady prawne dla ubogich

witam mieszkam w Gliwicach pilnie potrzebowalabym porady prawnej zgadzam sie z komentarzem jak nie zaplacisz to jest antyporada juz sie przekonalam mimo ze zaplacilam 30zl to ta porada byla na poziomie szkoly podstawowej mam 1100zl emerytury netto po oplaceniu rachunkow praktycznie nic mi nie zostaje i tu problem z prawnikiem gdzie znalesc uczciwego prawnika ktory szczerze zajmie sie sprawa biednego

ccicci

8.4.2011 18:31:40

Re: Darmowe porady prawne dla ubogich

Za darmo u adwokatów czy radców, to można uzyskać co najwyżej antyporadę. Jak usiłowałam dowiedzieć się o możliwości wzruszenia prawomocnej decyzji ZUS w sprawie emerytury(zainteresowany nie złożył odwołania do sądu), to zarówno w poradni studenckiej jak i u radców powiedziano mi, że nic nie można zrobić i Zus ma rację, że nie przyznał, bo się nie należy. Sensowną poradę otrzymałam od prawniczki etatowej w fundacji dla niepełnosprawnych. Ona jedna zgodziła się ze mną, że emerytura się należy a prawidłowa droga, to sąd administracyjny. Sąd Najwyższy w 2010 r wydał nawet w sprawie właściwości uchwałę. Na razie wygrałam jedną sprawę i mam nadzieję , że drugą też wygram, dzięki własnej inteligencji i wbrew antyporadom niedouczonych prawników.

janina padyjasek

7.4.2011 18:34:42

Re: Darmowe porady prawne dla ubogich

Witm to nieprawda ,opisałam pare dni temu ciezka sytuacje moja i mojej córki z domu dziecka z porazeniem mózgowyn za pare dni dostałam ile mam zapłacic było tego ponad 100,00zł ,za 100 zł ide do prawnika i konsultuje sie z nim ,a zamozna osoba nie jestem mam 600 zł na miesiac,Moge kopie przesłc pozdrawiam Was prawnicy

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: