Dowody wymienimy za darmo

Osoby, które muszą w tym roku wymienić dokument tożsamości, nie zapłacą ani złotówki za złożenie wniosku w tej sprawie - informuje Rzeczpospolita.

Zniesiona z początkiem 2010 roku opłata za wydanie dowodu osobistego wynosiła 35 złotych. Zlikwidowała ją ustawa z 9 stycznia 2009 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Nowelizacja uszczupli budżet państwa o około 35 mln złotych - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

karol

12.1.2010 18:57:13

Re: Dowody wymienimy za darmo

Jezeli panstwo wymaga ode mnie posiadania dowodu to dlaczego ja mam za to płacić?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.11.2011

  Jakie szczególne dokumenty są uznawane za faktury VAT?

  Przepisy rozporządzenia fakturowego uznają za faktury VAT pewne specyficzne dokumenty. Wszystkie te dokumenty przedstawiamy poniżej. Za faktury VAT uznaje się m.in. rachunki, o których mowa w art. (...)

 • 22.8.2018

  Kiedy e-dowody? Rozporządzenie do ustawy o e-dowodach

  Planuje się, że nowe dowody będą wydawane od marca 2019 r. Wymagania techniczne dla warstwy elektronicznej dowodu osobistego, które pozwolą zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, (...)

 • 21.7.2018

  E-dowody już niedługo

  Według projektu, od marca 2019 r. rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

 • 3.6.2014

  Wadliwą pralkę czy lodówkę wymienimy na nową

  Kupiłeś wadliwą pralkę, lodówkę czy też inny sprzęt AGD? Oddajesz go kilkakrotnie do naprawy, ale ciągle się psuje? Wkrótce wystarczy, że sprzęt ulegnie usterce drugi raz, a sprzedawca będzie (...)

 • 26.4.2017

  Sprawdź swoje punkty karne on-line

  Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać, (...)